7.3.2024

BRNO plné vědy

BRNO plné vědy

Brno je místem, kde věda rezonuje. Sídlí zde řada vědeckých institucí a výzkumných pracovišť, 13 vysokých škol a, co je podstatné a příjemné, věda se promítá i do kulturního a společenského života ve městě a nachází se zde několik populárně-vzdělávacích institucí, které po celý rok srozumitelnou a atraktivní formou přibližují vědu široké veřejnosti.

Šest nejvýznamnějších výzkumných institucí v Brně spojilo své síly, aby vznikl CEITEC, výzkumné centrum, které konkuruje těm nejlepším v Evropě. Podporu lidem v rozvoji podnikání zajišťuje Jihomoravské inovační centrum a #brnoregion ukazuje, že toto město je dobrou adresou pro inovační podnikání, výzkum a vývoj.

Není proto divu, že se z tohoto prostředí také rekrutují firmy, kter mění svět. Ať už jde o IT obory, výzkum vesmíru či naopak mikrosvěta kolem nás. JMK metropole je například lídrem světové elektronové mikroskopie - vyrábí se zde více než 30 % celosvětové producke elektoroných mikroskopů- Nikde jinde v Evropě se nevyskytuje taková koncentrace firem a vědeckých ústavů v tomto oboru jako v Brně.

 

 

 

 

Přehled novinek