9.6.2020

Česko centrem kosmických nápadů

Česko centrem kosmických nápadů

Kosmický inkubátor ESA BIC slaví v tuzemsku čtvrté narozeniny, za tu dobu jím prošlo už 25 startupů. Našly si zde nové zákazníky, investory či obchodní partnery, expandovaly na zahraniční trhy.

Z 25 projektů pochází 16 z Česka a zbylých 9 ze Slovenska, Francie, Švýcarska, Egypta či Indie. 12 z nich již svoji inkubaci ukončilo. 

Drtivá většina firem se zabývá využitím kosmických technologií v praxi, čtyři rozšiřují využití svých produktů do kosmického průmyslu. Mezi technologie a oblasti, kterým se věnují, patří pozorování země, družicová navigace, kosmické technologie, pokročilé materiály a technologie, drony a simulační software. 

Za 4 roky se českým podnikům podařily mnohé úspěchy. Firma InsightART například objevila nový obraz Van Gogha, startupu Dronetag se podařilo vyhrát hlavní evropskou cenu v prestižní soutěži Galileo Masters, Mapy MapTiler mají měsíčně přes 250 milionů uživatelů, firma Spacemanic vyhrála pro svou družici start zdarma. Už 11 startupům z inkubátoru se navíc podařilo sehnat investora - a dohromady získaly investice za více než 240 milionů korun.

Bližší info: www.businessinfo.cz/clanky/cesko-centrem-kosmickych-napadu-do-inkubatoru-esa-bic-uz-vstoupilo-25-startupu/

 

Přehled novinek