2.12.2020

Novinky v andrologii za rok 2020

Novinky v andrologii za rok 2020

Jednou z našich zasídlených společností je i společnost REPROMEDA, kliniku pro léčbu neplodnosti, která drží krok s vývojem nejmodernějších technologií a výzkumu. V roce 2020 tak v Repromedě zařadili hned několik nových metod. 

První z nich je výběr spermií k oplození vajíčka pomocí Fertile chipu. Fertile chip je malé zařízení na jedno použití, které je složené ze dvou komůrek oddělených speciální membránou. Úkolem spermií je překonat tuto membránu a dostat se z jedné komůrky do druhé. To však zvládnou jen zdravé a pohyblivé spermie. Ty se díky Fertile chipu oddělí od bakterií, nezralých či poškozených spermií s narušenou DNA a k oplození vajíčka mohou být využity jen ty nejkvalitnější spermie.

Druhou novinkou je diagnostické vyšetření oxidativního stresu v ejakulátu, což je jeden z důležitých faktorů, které způsobují mužskou neplodnost. K tomuto účlu využívají nejrychlejší a nejpřesnější elektrochemický test MIOXSYS.

Poslední novinkou je diagnostický nástroj s názvem Immasperm, jehož hlavním úkolem je určit podíl nezralých spermií v ejakulátu. Ty mají totiž nižší schopnost oplození vajíčka a tím i nižší šanci dát vzniknout perspektivnímu embryu.

Celý článek: www.repromeda.cz/novinky-v-andrologii-za-rok-2020-aneb-spermiogram-je-pouze-zacatek/

 

Přehled novinek